Loading...

Kongsberg Automotive provides world-class products to the global vehicle industry. Our products enhance the driving experience, making it safer, more comfortable and sustainable. With revenues of approx. EUR 1.1 billion and approximately 11.500 employees in 19 countries, Kongsberg Automotive is truly a global supplier. The company is headquartered in Zürich, Switzerland and has more than 25 production facilities worldwide. The product portfolio includes seat comfort systems, driver and motion control systems, fluid assemblies, and industrial driver interface products developed for global vehicle manufacturers.

Maintenance Technician

Location:

Brześć, PL, 12345

Country/Region:  PL

Zadania realizowane na stanowisku
  • Odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie maszyn i urządzeń w zakładzie
  • Niezwłoczna reakcja na wszelkie sygnały dotyczące wadliwie funkcjonujących maszyn
  • Dokumentowanie przestojów wynikających z nieplanowanych awarii
  • Współpraca z operatorami maszyn w celu wzrostu efektywności i wykorzystania dostępnego parku maszynowego
  • Zapewnienie spełniania zasad BHP przez sprzęt pozostający na wyposażeniu firmy
  • Planowanie i przeprowadzanie przeglądów maszyn i urządzeń
  • Zapewnienie spełnienia przez maszyny wymagań bezpieczeństwa – uzyskiwanie niezbędnych dopuszczeń maszyn do ruchu
Wymagania
  • Wykształcenie zawodowe lub średnie (techniczne)
  • Znajomość zadas działania układów elektrycznych / mechanicznych
  • Mile widziane doświadczenie w dziale jakości w zakładzie produkcyjnym
  • Zaangażowanie
  • Dobra organizacja pracy
  • Umiejętność szybkiego uczenia się
Oferujemy
  • Wyzwania i możliwości realizacji własnych pomysłów oraz rozwój zawodowy.
  • Możliwość doskonalenia swoich umiejętności, poszerzania kompetencji.
  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • prywatną opiekę medyczną
  • ubezpieczenia grupowe
  • kartę Multisport
  • dofinansowanie do posiłków
Aplikacja

Zapraszmy do aplikowania przez załączenie swojego CV.

Do zobaczenia w Kongsberg Automotive!

We want your integrity, accountability, creativity and teamwork mindset and skills

In Kongsberg Automotive we embrace diversity within our workforce. We make recruiting decisions based on experience and skills and pride ourselves on having a strong culture of leadership, diversity and inclusiveness.

We aim to employ the world’s brightest minds, providing a limitless pool of ideas and opportunities, who will incorporate our core values within their work. We believe in hiring talented people of varied backgrounds, experiences and styles and offer an unlimited contract within a dynamic and international environment with prospects for personal growth.

Step forward into your distinguished career at Kongsberg Automotive!

Keywords:

Application Id:  868